Dwaj szczytnianie - Michał i Wojciech Kosińscy - wystartowali w Malborku w zawodach w ramach Pucharu Polski w Triatlonie. Michał był wśród juniorów piąty, Wojciech zaś w gronie juniorów młodszych - trzynasty.

Ta mało znana w naszym powiecie dyscyplina nie jest z pewnością sportem dla każdego. Oprócz umiejętności technicznych wymaga nie byle jakiej kondycji. Szczytnianie startujący w Malborku musieli najpierw przepłynąć 600 m Nogatem. Po wyjściu z wody wsiedli na rowery i pokonali 15 km. Na „deser” został bieg na 3 km. Zawodnicy z naszego miasta mogą zaliczyć występ do udanych. Michał zajął w kat. juniorów 5. miejsce (22. w OPEN), natomiast Wojtek uplasował się wśród juniorów młodszych na 13. pozycji (56. w OPEN). Warto dodać, że dla młodszego z braci był to pierwszy start w triatlonie. Tydzień wcześniej obaj zawodnicy startowali w MP w Aquatlonie, obejmujących pływanie i bieg. Michał był w swojej kategorii piąty, Wojciech zaś - dziewiąty.