Nie udał się juniorom Zefira Szczytno początek nowego sezonu. W swoim pierwszym meczu podopieczni Dariusza Orzołka i Grzegorza Iwańczyka przegrali z Bobrami Kętrzyn 43:76.

Ambicja to za mało

Zefir Szczytno – Bobry Kętrzyn 43:76 (12:14, 6:22, 12:2, 13:18)

- Pierwsza kwarta nie zapowiadała tak wysokiej przegranej – ubolewa trener Dariusz Orzołek. - W kolejnych kwartach goście wykorzystywali przewagę wzrostu, wygrywali walkę na tablicach oraz wykazywali się większą dojrzałością w grze pod koszem.

Szczytnianie próbowali przeciwstawić rywalom wolę walki, ale przy słabej skuteczności rzutowej było to stanowczo za mało.

Dla Zefira punktowali: M. Przychodko (13), K. Iwańczyk (13), P. Siurnicki (4), D. Bednarczyk (4), A. Szymański (4), M. Kosakowski (3), J. Kwiecień (2).

W najbliższy weekend przeciwnikiem Zefira będzie Truso Elbląg (mecz wyjazdowy). W Szczytnie nasi koszykarze zagrają dopiero 10 stycznia z Trójeczką Olsztyn.