Zawodnicy ze Szczytna wywalczyli 17 medali podczas XX Międzynarodowego Ostródzkiego Turnieju Judo.

W grupie ponad 150 młodych judoków znaleźli się zawodnicy Katany-Novum i Gwardii. Podopieczni Jacka Szewczaka wywalczyli 13 krążków. Na podium stawali: złoci medaliści Tymoteusz Stachula (35 kg) i Eryk Cudnoch (22 kg), Gaspar Święciński (39 kg), Tomasz Kacprzak (17 kg), Antoni Skowroński (50 kg), Bartosz Witkowski (27 kg), Igor Szewczak (22 kg) – wszyscy drugie miejsce, Aleksander Brakoniecki (43 kg), Piotr Szewczak (55 kg), Marcel Malon (27 kg), Igor Szatkowski (60 kg), Krzysztof Zaorski (60 kg) i Damian Srebrzyński (40 kg) – zdobywcy brązowych medali. W gronie judoków Gwardii najlepiej się spisali Maja Rykowska (50 kg) i Wiktor Dodajewski (55 kg), którzy wygrali w swoich kategoriach. Drugie miejsce zajął Bartosz Kukliński (42 kg), a trzeci był Aleksander Mróz (45 kg).