Zawodnicy Katany-Novum Szczytno wywalczyli trzy medale podczas II Międzynarodowego Turnieju Judo w podwarszawskich Markach.

Trzy medale w Markach

Na macie zaprezentowało się około 500 zawodników z klubów polskich oraz Ukrainy, Holandii, Niemiec i Szkocji. W tym gronie znaleźli się także młodzi sportowcy z Katany-Novum. Najlepiej spisali się Tymoteusz Stachula (37 kg) i Bartosz Witkowski (26 kg), którzy w swoich kategoriach uplasowali się na drugim miejscu. Na trzecim stopniu podium stanął 6-letni Igor Szewczak (26 kg). Piąte miejsce zajęli: Piotr Szewczak (+40 kg), Gaspar Święciński (40 kg), Olaf Ostaszewski (+40 kg) i Jakub Koźlicki (31 kg, wypożyczenie z Gwardii). - To był ciężki turniej. W wagach było po 30 zawodników, mali wojownicy Katany bardzo dobrze prezentowali się w walkach eliminacyjnych, wygrywając swoje pojedynki przed czasem. Na walki o medale zabrakło trochę szczęścia i siły – komentuje trener Jacek Szewczak.