Złoto w kuli i brąz w rzucie oszczepem – taki jest dorobek lekkoatletów Gwardii Szczytno startujących w Mistrzostwach Polski U-23 w Jeleniej Górze. Niewiele zabrakło do jeszcze dwóch medali.

Gwardziści wysoko w Mistrzostwach PolskiZ którą konkurencją kojarzy się obecnie przede wszystkim szczycieńska lekkoatletyka? Oczywiście z pchnięciem kulą. I właśnie w kuli zawodnik Gwardii stanął na najwyższym stopniu podium. Andrzej Regin stoczył niezwykle wyrównany bój z Dawidem Krzyżanem. Po każdym z liczonych prób obu zawodników mierzono ponad 18,5 m. W ostatniej kolejce Regin pchnął 18,88 m, Krzyżan – 18,75 i to podopieczny trenera Ireneusza Bukowieckiego został młodzieżowym mistrzem Polski. Czwarte miejsce zajął w Jeleniej Górze Sebastian Łukszo (17,76), a szósty był Andrzej Naszko (17,55). Ten ostatni zawodnik w decydującej serii uzyskał 18,20, co dałoby brąz, ale podejście zostało uznane za spalone.
Świetnie spisała się w konkursie rzut oszczepem klubowa koleżanka naszych kulomiotów Kamila Zdybał, która wywalczyła brązowy medal. W swojej najlepszej próbie osiągnęła 50, 61 m. Wygrała Maria Andrejczyk (62,93), polska reprezentantka w Rio.
Szczycieńscy kulomioci, podobnie jak ich najbardziej utytułowany kolega Konrad Bukowiecki, próbują swoich sił także w dysku. Z niezłym skutkiem. Andrzej Regin był w jeleniogórskich mistrzostwach czwarty (49,48), Sebastian Łukszo- siódmy (47,35 – rek. życ.) a Andrzej Naszko – dziewiąty (45,90). Z ogromną przewagą wygrał Bartłomiej Stój z Victorii Stalowa Wola (62,40).